Krāslavas novada pašvaldība

Krāslavas novada pašvaldība

Rīgas 51, Krāslava, Krāslavas n., LV-5601 www.kraslava.lv

Par pašvaldību

Krāslavas novads ir pašvaldība Latgales dienviddaļā un Sēlijas austrumdaļā. Izveidota 2001.gadā, apvienojoties Krāslavas pilsētai un Krāslavas pagastam, kas tobrīd ietilpa Krāslavas rajonā. 2009.gadā novadam tika pievienoti arī Aulejas, Indras, Izvaltas, Kalniešu, Kaplavas, Kombuļu, Piedrujas, Robežnieku, Skaistas un Ūdrīšu pagasts. Novada dome atrodas Krāslavā.

Krāslavas novada ģerbonis

Ģerbonī attēlots– vienā pusē astoņreiz dalīts ar zeltu un melnu, otrā pusē – sarkanā laukā zelta bīskapa zizlis. Krāslavas vēsture ir dziļi saistīta ar grāfu Plāteru vārdu. No grāfu Broel-Plāteru dzimtas ģerboņa Krāslavas novada ģerbonim aizgūtas 5 zelta joslas uz melnā fona, ar to raksturojot 5 starus, kas iet cauri tumsai un nes gaismu, cerību. Zelta krāsa ģerbonī simbolizē kristīgo ticību, pārticību. Savukārt scepters (zizlis) uzskatāms par vienu no senākajiem varas simboliem. Tas tiek attēlots arī kā Labā Gana atribūts, kas mūs nekad nepamet nelaimē. Liela daļa Krāslavas vēstures saistāma ar bīskapiem, priesteriem un mācītājiem, arī mūsu katoļu baznīca celta kā Mogiļevas arhidiecēzes arhibīskapa mītne, līdz ar to scepters organiski iekļaujas novada ģerboņa attēlā. Krāslavas novada ģerbonis apstiprināts 2012.gadā, tā autori ir mākslinieki Silva Linarte un Andris Pudāns.

Senā Krāslava

Rakstītos avotos Krāslavas vārds parādījās 16.gs., taču pilsētas tuvākajā apkaimē apzinātie latgaļu pilskalni, apmetņu vietas un senkapi liecina, ka šī teritorija Daugavas tirdzniecības ceļa malā bijusi apdzīvota jau vairākus gadsimtus agrāk. 14.gs. Krāslavā tika izveidota nocietināta Livonijas ordeņa preču noliktava, bet 1558.gadā tā kļuva par ordeņa lēņa muižu. 16. un 17.gs. Krāslavas īpašnieki bieži mainījās, taču kopš 1729.gada, kad muižu nopirka grāfs Jans Ludvigs Plāters, viņa dzimtas īpašumā tā palika līdz pat Pirmajam pasaules karam. 1808.gadā no Daugavpils uz Krāslavu (gan tikai līdz 1822.gadam) pārcēla Latgales administratīvās iestādes. Pilsētas tiesības Krāslavai piešķīra 1923.gadā.

Kontakti

Vēlies, lai ar Tevi sazinās? Aizpildi formu.

Kontaktforma
Vēlies, lai ar Tevi sazinās? Aizpildi formu.
Lūdzu aizpildīt visus formas laukus!
Atcelt
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Saistītie uzņēmumi

Nozares

Atslēgvārdi

Juridiskā informācija

Reģistrācijas apliecības numurs 90001267487

PVN numurs LV90001267487

Creditinfo

Atrašanās vieta

Attēli 24

Saistītie resursi